Angličtina se dá procvičovat zábavně i s dětmi doma

Asi je zbytečné psát, proč je znalost angličtiny v dnešní době tak důležitá. Mnoho rodičů však tápe, kdy je ta nejvhodnější doba na to, aby se jejich děti s výukou angličtiny seznámily. Mají začít už doma, ve školce, škole nebo na jazykovém kurzu? Názory se různí, ale jedno mají společné, angličtina musí dítě bavit!

Kdy by se mělo dítě začít učit anglicky?

Podle mnoha studií je ideální čas na zahájení výuky kolem prvních tří let života dítěte. V této době se začíná nejsnadněji učit. Získává nové dovednosti a informace nasává jako houba. Kolem 2 let je malý človíček schopen rozlišovat rozdíl mezi cizím a mateřským jazykem. Nejlépe se učí mezi 3 až 6 lety. Záleží pak na vás, vašich finančních a časových možnostech. Buď začnete učit dítě nové řeči sami doma, nebo jej přihlásíte na kurz angličtiny pro děti.

Angličtina hrou - co potřebují děti při výuce?

Jestliže se odvážíte učit děti doma, zkuste dodržet několik zásad. V první řadě byste měli umět vy sami angličtinu na tak dobré úrovni, abyste ji mohli svým ratolestem předat. Nejlepší je mluvit na své potomky cizí řečí po celou dobu „lekce“ a umět pohotově v daném jazyce reagovat. Předem si rozmyslete, jak budete postupovat a sepište si plán. Např. na tipy na aktivity a hry v angličtině, okruhy témat, gramatiku apod.

Procvičujte anglický jazyk s dětmi doma

Zkuste si doma pouštět v cizím jazyce filmy, seriály nebo pohádky, číst jednoduše psané knihy nebo si stáhněte do telefonu či tabletu nejrůznější aplikace na výuku angličtiny. Zábavné jsou nejrůznější hry a pomůcky - barevné balónky, obrázkové karty, pexesa apod.

Starší děti se učí cizí jazyky i ve škole. Angličtina patří mezi povinné předměty na základní a střední škole. Mnoho studentů z ní skládá maturitní zkoušku. Hodně záleží i na učiteli, jak umí třídu zaujmout. Podle toho angličtina žáky baví a mohou se ji tak lépe naučit.

Online jazykové kurzy

Jestliže si na výuku angličtiny sami netroufáte, přihlaste sebe, nebo své potomky na online kurz cizího jazyka. Výuka funguje podobně jako ta prezenční s tím rozdílem, že sedíte doma. Online angličtina a němčina je vhodná pro děti i dospělé. Online výuka s lektorem se může hodit při přípravě na maturitu nebo jiné zkoušky.